Τάκης Καραγκιοζόπουλος

Δημήτρης (Τάκης) Καραγκιοζόπουλος – (υπηρεσιακός προπονητής 1998,2000)

Ο γεννημένος το 1961, ιδιαίτερα αγαπητός παλαίμαχος ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ (που υπηρέτησε την ομάδα επί 12 χρόνια και πέτυχε το ιστορικό “χρυσό” γκολ εναντίον του Ολυμπιακού στις 7 Μαίου 1989, δίνοντας το πρωτάθλημα στην ΑΕΚ μετά από 10 χρόνια), βρέθηκε στον πάγκο της “Ένωσης” ως βοηθός προπονητή για την διετία 1998/2000. Χρειάστηκε μάλιστα να διατελέσει υπηρεσιακός πρώτος προπονητής για κάποια ματς. Για την περίοδο 1998/1999, μεταξύ της απόλυσης Στεπάνοβιτς και της πρόσληψης Μπλαχίν, ήταν προπονητής της ομάδας για τα ματς (8ης έως και 10ης αγωνιστικής) ΑΕΚ-Εθνικός Αστέρας 3-1, ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 2-1 και ΑΕΚ-Ιωνικός 2-1, ενώ βρισκόταν και στον πάγκο ως πρώτος προπονητής στον τραγικό αποκλεισμό από τον Ποσειδώνα Μηχανιώνας για το κύπελλο (ήττα-σοκ της ΑΕΚ με 1-0 σε μονό ματς). Για την περίοδο 1999/2000 αντικατέστησε για ένα ματς (14η αγωνιστική) τον Λιούμπισα Τουμπάκοβιτς (πριν την πρόσληψη Παθιακάκη) και συγκεκριμένα στον αγώνα Απόλλων Αθηνών-ΑΕΚ 3-2.
Αργότερα ασχολήθηκε με την επιστήμη που έχει σπουδάσει (καθηγητής φυσικής αγωγής) ενώ με την προπονητική ασχολείται πλέον μόνο σε ερασιτεχνικό επίπεδο.